SPAWANIE - KONSTRUKCJE

Tworzenie konstrukcji ze stali wymaga stosowania sprawdzonych metod. Jedną z nich jest oczywiście spawanie TIGIEM, które pozwala na wykonywanie trwałych łączeń pomiędzy poszczególnymi elementami. Wykorzystywane jest zarówno przy stawianiu dużych hal, jak i szkieletów pod reklamy.

Nasza firma realizuje spawanie na terenie Gdyni, Gdańska i w okolicach. Jesteśmy angażowani do udziału w wielu projektach — budowlanych, remontowych, chemicznych, motoryzacyjnych, eventowych. Korzystamy z nowoczesnego parku maszynowego, aby wykonać produkty seryjne z najpopularniejszych materiałów:

 • - aluminium,
 • - stopów niklu,
 • - magnezu,
 • - tytanu.


Obróbce poddawane są też elementy konstrukcji ze stali wysokostopowych i specjalnych, a także metali reaktywnych oraz żaroodpornych. Dysponując wysokiej klasy sprzętem, mamy możliwość obrabiania nawet produktów wielkogabarytowych od szerokości minimalnych do maksymalnych, sięgających nawet kilkuset metrów.

Na czym polega spawanie metodą TIG?

Podczas spawania metoda TIG wytwarza się łuk elektryczny. Udaje się to osiągnąć, dzięki temu, że mamy do czynienia z nietopliwą elektrodą wolframową w osłonie gazu obojętnego. W praktyce oznacza to zbliżenie elementu nietopliwego do powierzchni elementu, który będzie łączony. Pod wpływem tego procesu dochodzi do stopienia części materiału i powstania części płynnej. Działa ona jak spoiny — krzepnie i trwale łączy konstrukcję. Cały proces przebiega pod osłoną gazu, który sprawia, że topiony metal nie ma kontaktu z czynnikami atmosferycznymi.

W ten sposób mamy pełną kontrolę nad tym, jak przebiega spawanie. Mając obecną wiedzę oraz dostęp do zaawansowanych technologii, możemy wykonywać nie tylko proste zlecenia, ale też bardziej skomplikowane, w tym meble w stylu industrialnym, designerskie dekoracje czy prototypy.

Zapraszamy do podjęcia współpracy długofalowej. Nasza firma realizuje również pojedyncze usługi z zakresu spawania. TIG pozwala nam ekspresowo i bardzo precyzyjnie realizować wizje Klientów. To dlatego, że nie brakuje nam doświadczenia spawalniczego oraz dobrze wyposażonego parku maszynowego. Zobacz nasze realizacje!
Spawanie TIGIEM - zalety

Na tle innych metod, spawanie TIGIEM nierdzewki, aluminium czy innych stopów pozostaje cenione za:

 • - perfekcyjnie wykończenie spoiny — są one idealnie gładkie, miejsca łączeń pozostają niewidoczne z większej odległości. To zdecydowanie poprawia estetykę produktów, dlatego TIGIEM wykonuje się np. meble czy elementy dekoracyjne,
 • - możliwość spawania elementów o dużych i nietypowych gabarytach, jak również tych całkiem małych o szerokości zaledwie kilku milimetrów,
 • - bardzo dokładną realizację zleceń, zgodnie ze wszystkimi założeniami projektu — operator może łatwo kontrolować przebieg procesu spawania, ilości generowanego ciepła czy powstających odpadów,
 • - stosunkowo niewielkie straty materiałów — mało rozprysków, zachowanie czystego i bezpiecznego środowiska pracy,
 • - szerokie spektrum zastosowanie — spawanie TIGIEM stali nierdzewnej, aluminium, miedzi? Żaden problem! Pod warunkiem, że elementy trafią w ręce dobrego operatora, który będzie znał specyfikę materiału i dopasuje proces obróbki do konkretnych wymogów.

Wiele osób uważa, że spawanie TIGIEM jest metodą trudną i potrzeba specjalnych kwalifikacji, aby poznać i do perfekcji opanować jej tajniki. Zgadzamy się, że w tym przypadku dobry sprzęt nie wystarczy, choć wciąż udoskonalamy park maszynowy, aby był gotowy do realizacji zamówień seryjnych.

Szczególnie jednak dbamy o kompetencje naszych pracowników. Od lat szlifujemy umiejętności, uczestniczymy w kursach oraz szkoleniach. Więcej na temat tego, dlaczego warto podjąć współpracę z nami, przeczytasz poniżej.

Dlaczego warto zlecić nam spawanie TIGIEM?

Nasza firma od lat realizuje spawanie TIGIEM stali oraz innych materiałów. Stosowana metoda została już sprawdzona i dobrze poznana, dlatego nie boimy się wyzwań, jakie na nas czekają.

Trójmiasto i okolice znają już markę Tigled i często wybierają nas do realizacji nawet nietypowych zadań.

Korzystanie z usług naszej firmy oznacza:

 • - terminowość,
 • - kompleksowość — od projektu przez wykonanie aż po montaż,
 • - możliwość skorzystania z nowoczesnych i funkcjonalnych rozwiązań,
 • - wsparcie ekspertów na każdym etapie realizacji zamówienia,

Zajmujemy się nie tylko spawaniem TIGIEM, ale też projektowaniem oraz produkcją reklam, które możemy montować na wykonanych stelażach. Dzięki temu inwestor ma pewność, że zyskuje kompletny produkt, spełniający jego wymagania tak pod względem estetyki, jak i jakości wykonania.

Parametry spawania TIGIEM

Od konkretnych parametrów zależy, w jaki sposób będzie przebiegał proces spawania TIGIEM i jaki efekt uda się uzyskać. Pod uwagę bierzemy:

 • - napięcie łuku — które ma bezpośredni wpływ na szerokość lica oraz głębokość wykonanej spoiny,
 • - rodzaj i natężenie prądu — parametry różnią się w zależności od tego, czy biegunowość jest dodatnia, czy ujemna oraz jaki materiał poddawany jest obróbce (aluminium, stal). Spawanie może odbywać się prądem stałym lub przemiennym,
 • - prędkość spawania — metoda TIG uznawana jest za stosunkowo wolną, co nie przeszkadza nam w wykorzystywaniu jej do produkcji seryjnych,
 • - rodzaj i natężenie przepływu gazu osłonowego — najczęściej wykorzystywany jest Hel lub Argon, niekiedy mieszanki tworzy się z udziałem wodoru,
 • - średnicę elektrody niskotopliwej i rodzaj materiału — każdy z materiałów poddawany spawaniu TIGIEM ma inne tendencje oraz parametry techniczne. Stąd tak ważna jest wiedza teoretyczna i doświadczenie odnośnie do ich zachowania w konkretnych warunkach.
 • - średnicę materiału dodatkowego, czyli pałeczki, drutu, taśmy.

Gdzie działa nasza firma?

Usługi z zakresu spawania TIGIEM realizujemy na terenie Trójmiasta. Mieliśmy okazję uczestniczyć w wielu interesujących projektach w Gdańsku i Gdyni. Ich zakres obejmował zarówno tworzenie konstrukcji stałych, jak i okresowych, np. na czas targów, wystaw czy innych imprez.

Wszystkie powierzone zadania wykonujemy na podstawie załączonej dokumentacji technicznej. Mamy szereg własnych projektów, które mogą stanowić inspirację dla inwestorów, ale też jesteśmy otwarci na realizację konkretnych potrzeb. Zapraszamy!